Letní pobyt s arteterapií

Srdečně zveme na další Letní pobyt pro děti a jejich (pra)rodiče v čisté přírodě Českomoravské vrchoviny od od 8 - 15. července 2023 v kempu Velkopařezitý.

O prázdninách se bude konat už 13. ročník Letní školy s arte- a muzikoterapií pro děti a jejich rodiče, opět v krásném a útulném prostředí kempu Velkopařezitý přímo u lesa v blízkosti dvou přírodních koupacích rybníků (https://www.campvelkoparezity.cz/) u Řásné (Českomoravská Vrchovina). Týdenní pobyt je určen pro děti od 3 - 15 let a děti zde musí mít svůj doprovod (alespoň jeden z rodičů nebo prarodičů), který za své děti zodpovídá v době, kdy není program (oblékání, stravování, dozor v době koupání v řece a na výletě), ale pobyt je vhodný i pro celé rodiny. Organizátoři zajišťují pouze program, kterého se mohou zúčastnit i rodiče (kreslení, zpívání, koupání, hraní). Čeká nás spousta her, dobrodružství, ale hlavně originálního výtvarného tvoření, a to především z netradičních materiálů pod vedením arteterapeutky Mgr. Lucie Polákové a dalších zkušených vedoucích a asistentů (celkem 4 učitelé). Budeme se učit různým výtvarným i hudebním dovednostem, pobývat především v lese nebo u vody, pracovat budeme především s přírodním materiálem a také se naučíme základy přežití v přírodě. Chybět nebudou táborák, písničky, hry, karneval ani stezka odvahy jak pro děti, tak i pro rodiče.

radost - výtvarné tvoření - hry - rodinné prostředí - individuální přístup - koupání - výlety

Cena za 1 týden (7 nocí) je ca. 6500,- Kč (cena je odvislá od toho, zdali chcete být ubytováni ve srubu nebo v penzionku a může se ještě maličko změnit vzhledem k inflaci). Cena zahrnuje pobyt buďto ve dřevěných srubech nebo v penzionu Pod borovicí, vše přímo v kempu. Dále zahrnuje stravu 5x denně: snídaně, svačinka, oběd, svačinka, večeře, příp. pozdní večeře bude-li hlad, celodenní pitný režim (do vlastních hrnečků). Svačiny se týkají pouze dětí, dospěláci mají pouze 3 hlavní jídla denně plus 2x za týden opékání buřtů u táboráku v ceně (budeme opékat také brambory). V ceně je dále zahrnuto lektorné, veškerý výtvarný materiál, keramická hlína a odměny pro děti. Pokud by pobyt nebylo možné uskutečnit kvůli vládním opatřením, vracíme 100% zaplacené zálohy zpět!

Doporučujeme také vzít si malé kapesné pro zakoupení drobností či nanuku (v kempu se nachází restaurace i bufet). Jeden den nás čeká odpolední výlet a možná nás čeká i hledání pokladu!

Děti do tří let neplatí (do 2,99 roku), avšak nemají nárok na lůžko a stravu (lze si s sebou vzít např. přenosnou postýlku a na stravě se domlouvat individuálně přímo v kuchyni). Pobyt je vhodný také pro děti hyperaktivní, děti s ADHD či jakýmkoli postižením, ovšem za předpokladu doprovodné osoby či asistenta. Tato setkání velmi vítáme, jelikož je považujeme za přínosná i pro ostatní děti. Program není pevně daný a bude se přizpůsobovat věku dětí i momentálnímu počasí. V popředí zájmu však zůstávají výtvarné a hudební činnosti, hry a pobyt v přírodě.

Z výtvarných činností si děti vyzkoušejí:
• Kouzelné akvarelové techniky pro děti i dospělé • Malba krajiny a kresba lidské postavy • Netradiční techniky z artefiletiky a tvorba obřích obrazů rukama i nohama • Společné vytváření šamanských obydlí v lese • Smejvák a skvrňák u vody • Originální obrázky z přírodních materiálů • Hliněná pohádka - vytváření figurek z kouzelné pohádky • Foukané obrázky pomocí tuše, akvarelu, muchláže a provázků • Oeriginální zvířátka • Tibetský vlaječkový strom přání • Malba na kamínky a dřívka, klacíčková zvířátka a mechové domečky pro skřítky • Společná mandala z barevných písků

Z hudebních činností se u nás děti naučí: • Zpívat trampské písničky u táboráku • Vnímat rytmus na základě společného hraní a tleskání • Vytvořit si vlastní hudební nástroj (chrastidla, indiánské hrkávky či dešťovou hůl pro přivolání deště) • Bubnovat na šamanský buben a udávat rytmus celé skupiny • Zpívat pro radost

Dále nás čekají celotáborové hry, soutěže, výlety a stezka odvahy

Kemp Velkopařezitý je umístěn asi 1 km za malebnou vesničkou Řásná v hluboké lesnaté oblasti Jihozápadní části Českomoravské vrchoviny pod jejím nejvyšším vrcholem Javořice (837 m n. m.). Překrásnou přírodní scenérii zvýrazňují četné rybníky, které slouží i jako přírodní koupaliště. Pro rybáře se hned vedle kempu nachází i rybník Plodový, který je určen k rybolovu. Jsme kolektiv nadšenců (učitelé), kteří rádi pracují s dětmi, a kteří mají zkušenost jak se zdravými tak i s postiženými dětmi. Rádi bychom pro děti vytvořili rodinné příjemné prostředí, kde není prioritou splnění pevně daného programu, nýbrž intuitivní vnímání potřeb jednotlivých dětí.

Příjezd je v sobotu 9. července do 17-ti hodin, ubytujeme se, a začínáme pak večeří a večerním programem. Odjezd z tábora je v sobotu 16. července po obědě.
Kontakt a přihlášky: lucie.jih@centrum.cz (Lucie Poláková) nebo tel. 776 791 938. Po přihlášení vám zašleme bližší informace. Závazně přihlášeni jste až po zaslání zálohy (4000,- Kč/osobu) na účet majitele kempu (vše obdržíte pak v přihlášce, která vám přijde na email).

Těšíme se, že vás uvidíme!!!