Letní pobyt s arteterapií a jógou 

Srdečně zveme na další Letní pobyt pro děti a jejich (pra)rodiče v čisté přírodě Českomoravské vrchoviny od od 8 - 15. července 2023 v kempu Velkopařezitý.

O prázdninách se bude konat už 13. ročník Letní školy s arteterapií a jógou pro děti a jejich rodiče, opět v krásném a útulném prostředí kempu Velkopařezitý přímo u lesa v blízkosti dvou přírodních koupacích rybníků (https://www.campvelkoparezity.cz/) u Řásné (Českomoravská Vrchovina). Týdenní pobyt je určen pro děti od 3 - 15 let a děti zde musí mít svůj doprovod (alespoň jeden z rodičů nebo prarodičů), který za své děti zodpovídá v době, kdy není program (oblékání, stravování, dozor v době koupání v řece a na výletě), ale pobyt je vhodný i pro celé rodiny. Organizátoři zajišťují pouze program, kterého se mohou zúčastnit i rodiče (kreslení, zpívání, koupání, hraní). Čeká nás spousta her, dobrodružství, ale hlavně originálního výtvarného tvoření, a to především z netradičních materiálů pod vedením arteterapeutky Mgr. Lucie Polákové a dalších zkušených vedoucích a asistentů (celkem 4 učitelé). Budeme se učit různým výtvarným i hudebním dovednostem, pobývat především v lese nebo u vody, pracovat budeme především s přírodním materiálem a také se naučíme základy přežití v přírodě. Chybět nebudou táborák, písničky, hry, karneval ani stezka odvahy jak pro děti, tak i pro rodiče.

radost - výtvarné tvoření - hry - rodinné prostředí - individuální přístup - koupání - výlety

Cena za 1 týden (7 nocí) je 6700,- Kč/osoba (chata 2, 3, 23, 34, 37 - 40 a ubytování v penzionu bez sprchy a WC), 6800,- Kč/osoba (chata 28, 30 - 33); 7100,- Kč/osoba (dvoulůžkový pokoj v penzionu se sprchou a WC). Cena je jednotná pro děti i dospělé a zahrnuje pobyt v chatách nebo penzionu, stravu (pro děti 5x denně a pro dospělé 3xdenně) celodenní pitný režim (do vlastních hrnečků) plus 2x za týden opékání buřtů a pečení brambor u táboráku v ceně. V ceně je dále zahrnuto lektorné, veškerý výtvarný materiál, keramická hlína a odměny pro děti. Doporučujeme také vzít si malé kapesné pro zakoupení drobností či nanuku (v kempu se nachází restaurace i bufet). V ceně není zahrnut poplatek za parkovné 50Kč/den, za psa 50Kč/den a poplatek pro obec (20 Kč/dospělá osoba/den).

Děti do tří let neplatí (do 2,99 roku), avšak nemají nárok na lůžko a stravu (lze si s sebou vzít např. přenosnou postýlku a na stravě se domlouvat individuálně přímo v kuchyni).

Doporučujeme také vzít si malé kapesné pro zakoupení drobností či nanuku (v kempu se nachází restaurace i bufet). Jeden den nás čeká odpolední výlet a možná nás čeká i hledání pokladu!

Děti do tří let neplatí (do 2,99 roku), avšak nemají nárok na lůžko a stravu (lze si s sebou vzít např. přenosnou postýlku a na stravě se domlouvat individuálně přímo v kuchyni). Pobyt je vhodný také pro děti hyperaktivní, děti s ADHD či jakýmkoli postižením, ovšem za předpokladu doprovodné osoby či asistenta. Tato setkání velmi vítáme, jelikož je považujeme za přínosná i pro ostatní děti. Program není pevně daný a bude se přizpůsobovat věku dětí i momentálnímu počasí. V popředí zájmu však zůstávají výtvarné a hudební činnosti, hry a pobyt v přírodě.

Z výtvarných činností si děti vyzkoušejí:
• Kouzelné akvarelové techniky pro děti i dospělé • Malba krajiny a kresba lidské postavy • Netradiční techniky z artefiletiky a tvorba obřích obrazů rukama i nohama • Společné vytváření šamanských obydlí v lese • Smejvák a skvrňák u vody • Originální obrázky z přírodních materiálů • Hliněná pohádka - vytváření figurek z kouzelné pohádky • Foukané obrázky pomocí tuše, akvarelu, muchláže a provázků • Oeriginální zvířátka • Tibetský vlaječkový strom přání • Malba na kamínky a dřívka, klacíčková zvířátka a mechové domečky pro skřítky • 

Z hudebních činností se u nás děti naučí: • Zpívat trampské písničky u táboráku • Vnímat rytmus na základě společného hraní a tleskání • Vytvořit si vlastní hudební nástroj (chrastidla, indiánské hrkávky či dešťovou hůl pro přivolání deště) • Bubnovat na šamanský buben a udávat rytmus celé skupiny • Zpívat pro radost

Dále nás čekají celotáborové hry, soutěže, výlety a stezka odvahy

Kemp Velkopařezitý je umístěn asi 1 km za malebnou vesničkou Řásná v hluboké lesnaté oblasti Jihozápadní části Českomoravské vrchoviny pod jejím nejvyšším vrcholem Javořice (837 m n. m.). Překrásnou přírodní scenérii zvýrazňují četné rybníky, které slouží i jako přírodní koupaliště. Pro rybáře se hned vedle kempu nachází i rybník Plodový, který je určen k rybolovu. Jsme kolektiv nadšenců (učitelé), kteří rádi pracují s dětmi, a kteří mají zkušenost jak se zdravými tak i s postiženými dětmi. Rádi bychom pro děti vytvořili rodinné příjemné prostředí, kde není prioritou splnění pevně daného programu, nýbrž intuitivní vnímání potřeb jednotlivých dětí.

Příjezd je v sobotu 9. července do 17-ti hodin, ubytujeme se, a začínáme pak večeří a večerním programem. Odjezd z tábora je v sobotu 16. července po obědě.
Kontakt a přihlášky: lucie.jih@centrum.cz (Lucie Poláková) nebo tel. 776 791 938. Po přihlášení vám zašleme bližší informace. Závazně přihlášeni jste až po zaslání zálohy (4000,- Kč/osobu) na účet majitele kempu (vše obdržíte pak v přihlášce, která vám přijde na email).

Těšíme se, že vás uvidíme!!!