Kdo jsem...

Jsem astroložka, i když jsem nikdy neplánovala se jí stát. Na začátku jsem byla fascinována starými kulturami, z nichž se nám dochovalo jen málo. Mezi jinými také astrologie - nauka vycházející původně z pohybu nebeských těles, která, ačkoliv sama vychází ze symbolů, dokáže velmi dobře popsat člověka a jeho osud, který je jedinečný. 

Astrologii jsem začala studovat ze všech dostupných pramenů v roce 1992 a vše jsem si zkoušela na svých blízkých a přátelích. Časem jsem v této nauce pronikala stále hlouběji a zjistila jsem, že zde není jen nějaká obecná rovina pojednávající o jednotlivých znameních zvěrokruhu, ale že je to metoda složena z mnoha drobných aspektů a symbolů, které dohromady dávají jednu velikou ohromnou mozaiku, v níž každý jednotlivý díleček je stejně důležitý jako ten druhý. Bavilo mne dívat se na tyto "mozaiky" seshora a vidět jejich dokonalý obraz, který vždy perfektně zrcadlil jedinečnou duši člověka. A baví mne to dosud. Astrologii považuji za svůj velký životní projekt, kdy stále zkoumám, zdali všechny informace skutečně sedí a neustále se ptám. Jako psychoterapeutka pak dokáži své klienty vést ke svému srdci i dalšími otázkami a případně být nápomocna k vyřešení náročných životních situací.

Za své učitelky považuji Liz Green, Elsu Parker a Catherin Aubierovou.

Jsem arteterapeutka a fotografka. Od malička jsem kreslila, malovala, hrála na klasickou kytaru a ve svých dvaceti letech jsem dostala první zrcadlovku zn. Canon, se kterou jsem začala fotit pohádkové fotky a fotím dodnes. V roce 2011 jsem ukončila arteterapeutický výcvik a pár let se pak intenzivně zabývala psychologií barev. Jako arteterapeutka jsem pracovala nejen s hendikepovanými ale také zdravými dětmi na různých táborech, pobytech, dále se seniory a nakonec i s drogově závislými. Nejraději ovšem pracuji se všemi, kdo jsou otevřeni nahlédnout do hlubin své duše a nic neočekávat. Pomocí kresby a malby se tak mohou dostat ke skutečné podstatě svého bytí, kterou je velmi těžké popsat. Obrázky jsou velice jedinečné a vždy odpovídají vnitřnímu nastavení každého člověka. Je to jako objevování Vesmíru... 

Velmi ráda fotím pohyb, obličeje lidí, obyčejný život a prchavé momenty. Miluji přírodu a světlo mezi stromy, které mne nutí se zastavit a jen setrvat v tichosti fascinována úžasem nad krásou stvoření. Jako poetická bytost miluji ležet v trávě a jen vnímat dech Země, který zachytit nedokážu... ale nosím ho stále ve svém srdci. Láskyplný vztah k přírodě mám od malička. Vyrostla jsem totiž na hájovně uprostřed lesů. Tam se ze mně stal pozorovatel tohoto světa, který ovšem toužil nezůstat na povrchu, ale jít více do hloubky.

Jsem učitelka (vystudovala jsem učitelství na FF OU) a průvodkyně těch ostatních. Už 14 let učím na VŠP v Jihlavě psychologii a arteterapii, také učím v arteterapeutickém výcviku budoucí terapeuty. Baví mne filozofie (také jsem ji vystudovala) a ráda se dívám, jak se různé životní etapy, názory i cykly stále dokola opakují. Z minulosti se můžeme hodně naučit, jsme-li dobrými pozorovateli a máme-li v sobě pokoru, abychom už neopakovali staré chyby.

Také jsem maminka čtyř dětí, z nichž dvě už jsou dospělé. Syn Honzík (20) má kombinované postižení a je to můj veliký učitel. Zřejmě největší tohoto života, který mně naučil tolik trpělivosti a lásky, co nikdo jiný. Díky němu jsem se dostala k expresivním terapiím, které mi v prvních letech jeho života pomáhaly překonat náročné období. Svým dětem a rodině věnuji naprostou většinu svého času, ráda vařím a jsem expert přes bábovky a marmelády :-)