Nejčastější dotazy

Je možné přijít na konzultaci ve dvou (s kamarádkou, maminkou, přítelem atd)?

Ano, pokud vám nevadí, že vám budou vaši blízcí nahlížet do osudu. Některé informace jsou velmi osobní, proto zvažte, jestli je chcete probírat před lidmi, které dobře neznáte.

Jaké metody používám?

Během konzultace pracuji především formou rozhovoru, ale i v případě, že jste pouze zvědaví, co je možné z vašeho horoskopu vyčíst, nepotřebuji vůbec, abyste mluvili a hovořím já. Vše si můžete nahrávat. Potřebuji k tomu pouze vaše datum, hodinu a místo narození. Automaticky se dívám do aktuálních tranzitů, používám sekundární direkce, solární i lunární horoskop, horární astrologii i profekce. Pokud máte zájem, můžeme se však podívat i do astrokartografie nebo partnerského horoskopu!

Proč je dobré znát svou minulost?

V minulosti vznikly příčiny všeho, co prožíváme dnes, ať už jsou tyto události pozitivní nebo negativní, proto stojí za to podívat se, čím jsme si současný osud způsobili. Astrologie předpokládá, že nic v našem životě není náhodné a vše má svou příčinu, ať už v předchozích životech nebo v našem rodě.

Co jsou Dračí uzly?

Dračí uzly jsou fiktivní body, kterým se správně říká Vzestupný severní lunární uzel nebo Sestupný jižní lunární uzel, a ukazují na místo v horoskopu, kde dráha Měsíce protíná ekliptiku Země. Jsou významné především pro karmickou astrologii, která nám přibližuje podmínky našich minulých vtělení. Pochází z indické astrologie.

Co vám mohu říct o vaší budoucnosti?

Vaši minulost lze z vašeho datumu snadno přečíst (o tom se můžete přesvědčit), ale z vaší budoucnosti jsou zde jen určité "styčné body", kterými si potřebujete na své cestě projít. Co však uděláte mezi tím, je vaše svobodná vůle. Budoucnost tedy můžete z velké míry ovlivnit svým současným myšlením i skutky. Chce to však notnou dávku odvahy změnit se, což není zrovna jednoduché. Ve vašem horoskopu se nachází "plán" pro celý váš život, od narození až do konce, takže z něj astrolog pouze vybírá to, co si myslí, že je pro váš současný život a duchovní život podstatné. Záleží proto, jak se budete ptát. Těžké události většinou nesděluji nebo jen naznačím, jelikož se mohou změnit tím, že proměníte své nitro.

Je možné poznat, kdy přijde osudová láska?

Ano, ale to neznamená, že tato láska bude bez mráčku. I hluboké vztahy mají často svou minulost a z horoskopu je poznat, jestli se dvě osoby potkávají proto, že už se milovaly, nebo proto, že si ublížily a nyní potřebují svůj vztah dát znovu do pořádku. 

Jak často je vhodné chodit na konzultaci k astrologovi?

Pro životní výklad stačí jednou za život, ovšem pokud se chcete podívat na konkrétní období, kterým si právě procházíte, můžete chodit i jednou za rok. Ve vašem solárním horoskopu (na jeden konkrétní rok - např. 2023, 2024 atd.) je totiž vidět, co budete v tomto roce prožívat a co vás čeká, takže se na to můžete připravit. Jak si s tím ovšem poradíte, to už záleží na vás. Velmi dobré je také podívat se občas na životní cykly, jelikož se může stát, že jste např. neustále unavení a nevíte proč. Příčinou může být právě to, že máte nyní rok či dva odpočívat a osud vás prostě chce trošku "přibrzdit".

Proč právě kombinace astrologie a psychologie?

Už 14 let vyučuji psychologii na VŠ a jsem psychoterapeutka, takže se propojení obou směrů zdálo více než logické. Nelze se dívat na člověka jako na hotovou "věc", ale mnohem lepší je vidět bytost, která se neustále učí, vyvíjí, pracuje na sobě a sbírá zkušenosti. Každý člověk má ovšem nějakou svou minulost a své kořeny, zkušenosti, sociální i kulturní zázemí, víru atd, což má vliv na jeho život, proto je dobré dívat se na něj z holistického pohledu. Velmi mi vyhovuje komplexní přístup k člověku a také humanistický směr v psychoterapii, což je možné kombinovat s astrologií, ve které je vidět člověk s celou svou minulostí a s životním úkolem.

Co mně na astrologii baví?

Astrologie mne fascinuje celý život, jelikož je to jedna z metod, která popisuje to, co je skryto, a přitom je pravdivá. Její kořeny sahají až k původním civilizacím, které žily na Zemi, a předává se v téměř nezměněné formě, přestože tyto civilizace už dávno zanikly. Pravda, v dnešní době jsme k ní přidali i transpersonální planety (Uran, Neptun, Pluto, Cheiron) a začínáme pracovat i se stálicemi, ale jinak je její upotřebení v životě stále fascinující.